Obrączki ślubne, od setek lat są symbolem trwałości, miłości i wierności w małżeństwie. To symbol pozostający z Parą Młodą aż po grobową deskę, dlatego też, niezwykle istotne jest aby decyzja o ich wyborze była przemyślana i pewna. Oczywiście, w trakcie małżeństwa może wydarzyć się wszystko a partnerzy będą potrzebowali zastąpienia starych obrączek – nowymi, jednak kupując je w czasie przygotowań do ślubu, powinniśmy patrzeć na nie jak na rzecz towarzyszącą nam nierozłącznie do końca życia.
Rodzaj tworzywa odpowiedniego dla obrączek ślubnych
Najczęściej, Para Młoda decyduje się na zakup obrączek wytworzonych ze złota. Występuje ono w kolorze żółtym, białym a nawet czerwonym.
Srebro, to kolejny rodzaj tworzywa obrączek ślubnych. Ma on wyrazistą, białą barwę. Srebro jest zdecydowanie mniej wytrzymałe w porównaniu do złota, dlatego też decydując się na wykonanie srebrnych obrączek, nie możemy mieć pewności, iż wytrzymają one tak długi czas jak to jest w przypadku innych tworzyw.
Zdecydowanie droższym, a co za tym idzie rzadziej wybieranym materiałem jest platyna. Ma ona barwę zbliżoną do srebra. Obrączki wykonane z tego typu materiału co nieco cięższe, ale i zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż z innych popularnych tworzyw.
Co ciekawe, w ostatnich latach na ogromnej popularności zyskał tytan. To materiał odpowiedni przede wszystkim dla alergików, ponieważ nie powoduje uczuleń ani innych tego typu schorzeń. Obrączki wykonane z tytanu cechują się także niezwykłą wytrzymałością, są odporne na zarysowania czy wgniecenia. Wartym podkreślenia jest także fakt, iż biżuteria tytanowa jest zdecydowanie tańsza od złotej – oby dwie mają podobny stopień wytrzymałości. Jedyną przeszkodą, dla której wciąż nie przebił on w swojej popularności innych metali jest z pewnością kolor. Tytan ma ciemnoszarą barwę, a więc zdecydowanie odbiega od typowych, eleganckich obrączek. Jest jednak możliwość łączenia go ze złotem czy srebrem, co w rezultacie daje bardzo ciekawe efekty.
Kiedy kupić obrączki ślubne?
Jak sugerują pracownicy salonu jubilerskiego luva.pl, to niezwykle często pojawiające się pytanie w konsultacjach z klientami. Odpowiedź brzmi: nie na ostatnią chwilę, jednak też nie za wcześnie. Co to konkretnie oznacza? Zakup obrączek powinien być decyzją mieszczącą się w granicach około 3-4 miesięcy przed uroczystością zaślubin. Wcześniejsze decyzje, opiewające na rok przed uroczystością często bywają nietrafione i dokonane pochopnie. Często, Młodzi chcą polepszyć swoja figurę przed tak uroczystym wydarzeniem. Dlatego też, obrączki kupione zbyt wcześnie mogą w dalszym czasie okazać się po prostu za duże. Jednak, decydowanie się na zbyt późny zakup również nie wróży powodzenia. Wówczas, w pośpiechu mogą być one nieprzemyślane i gnębić nas przez resztę życia. Co gorsze, zbyt późne złożenie zamówienia może skutkować także niewykonaniem biżuterii na czas.
Nie od dziś wiadomo, iż jest to jeden z najważniejszych elementów biżuterii, dlatego też wykonywany jest z niezwykłą starannością, dbając przy tym o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.